Welkom

De congrescommissie nodigt u namens het Landelijk Expertise Centrum Kindermishandeling (LECK) van harte uit voor het LECK-congres op donderdag 6 maart 2025, locatie de ReeHorst in Ede waar parkeren op het terrein gratis is.

De verborgen vormen van kindermishandeling
Wat zien we niet?

Zoals u van het LECK gewend bent zal het onderwerp vanuit verschillende professionele oogpunten en wetenschappelijke inzichten worden belicht. Naast plenaire sessies vinden er ook parallelsessies in kleinere groepen plaats, waarin ruimte is voor verdieping en interdisciplinaire verbinding.

Tijdens dit congres staan we stil bij de “verborgen” vormen van Kindermishandeling. Het is belangrijk om hier ook aandacht aan te geven, omdat deze vormen van kindermishandeling lastig te signaleren zijn, maar wel een grote impact kunnen hebben op het kind en de adolescent. We hopen hiermee de signalering van kindermishandeling en seksueel geweld nog verder te verbeteren.
 

Enkele onderwerpen die aan bod komen, zijn:
- De herziene richtlijn kindermishandeling door falsificatie
- Het civiele jeugdrecht in de praktijk van een kinderrechter
- Wat doet emotionele verwaarlozing met je brein?

- Belang van de aandacht voor huisdieren in onveilige gezinssituaties

Meer informatie en inschrijven via Aanmelden

Het LECK-congres is bij uitstek een gelegenheid om van elkaar te leren en elkaar te inspireren. Dit doen we onder het motto: werken aan veiligheid doen we samen!

 Het maximum aantal deelnemers is bereikt dus helaas is aanmelden niet meer mogelijk.

Start van het congres: 09.00 uur
Einde van het congres: 16.40 uur met een aansluitende borrel

Het LECK-congres is toegankelijk voor alle medische, juridische professionals en andere geïnteresseerden. Het is bedoeld voor iedereen die een adequate duiding van letsels, goed samenwerken bij een vermoeden van kindermishandeling en de juiste juridische kaders belangrijk vindt.

Het organisatiecomité

Drs. M.J. Affourtit (Marjo), LECK-kinderarts en kinderarts sociale pediatrie Erasmus MC Sophia
Drs. M. Baas (Marjolein), kinderarts en NFI-deskundige i.o.
K. van den Bos (Kimberley), aandachtsfunctionaris Erasmus MC Sophia Kinderziekenhuis
Drs. S.H. Cuijpers (Sabine), forensisch arts
Mr. I. Doves (Ingeborg), Officier van Justitie te Den Haag – Taakaccent Kindermishandeling/Voorzitter van de Centrale Ondernemingsraad OM O&V Team 2
F. Kamberg (Femke), coördinator Stichting LECK
Dr. A.C. van der Gugten (Anne), LECK-kinderarts en fellow sociale pediatrie UMCU
Drs. C.M. Hartdorff (Caroline), LECK-kinderarts/intensivist en fellow sociale pediatrie Amsterdam UMC
Drs. C.J. van der Hoeven (Catelijne), Arts Maatschappij en Gezondheid, Vertrouwensarts Veilig Thuis Gooi- en Vechtstreek
Dr. M.A.J.M Trijbels-Smeulders (Monique), medisch directeur LECK
W.E.C. van der Vaart (Wanda), secretaresse Stichting LECK
E.M. Willems (Elsbeth), huisarts en aandachtsfunctionaris kindermishandeling huiselijk geweld Rhogo gooi en Vechtstreek

 

Volg ons op LinkedIn

 

Mogelijk gemaakt door
eenvoudig evenementen organiseren
 eenvoudig evenementen organiseren